6 نکته برای بهبود مهارت های زبان تجاری

0
2063
بهبود مهارت های زبان تجاری

بهبود مهارت های زبان تجاری نیاز اساسی برای رقابت در بازار بین المللی می باشدکارکنانی که شایستگی لازم در مهارت های زبان تجاری داشته باشد بسیار آسان تر و سریع تر می تواند نردبان مسیر شغلی را طی نماید.
تحقیقات نشان می دهد که سازمان هایی که استراتژی های ارتباطات خود را شفاف و روشن، عملیاتی می نمایند با سرعت بیشتری به سود و بهره وری در بازار بین المللی دست می یابند.
بررسی و مطالعات نشان می دهد که 95% از کارکنان بر این باورند که ارتباطات ضعیف ناشی از مهارت ناکافی زبان تجاری منجر به سوء تفاهم در ارتباطات خواهد شد.
85 درصد کارکنان بر این باورند که مهارت های ضعیف زبان تجاری، تاثیر منفی بر روی فروش،سودآوری و بهره وری سازمان خواهد داشت.
برای موفقیت در کسب و کار ، مدیران و کارمندان باید هر یک به اندازه خود در بهبود مهارت زبان تجاری مشارکت نمایند.
بهبود مهارت های زبان تجاری تنها با ارتباط سطوح مختلف سازمانی به زبان تجاری ، ارتباط با پیمانکار و مشتریان خارجی به صورت مستمر ، و معاشرت کردن با همکاران با زبان تجاری ، امکان پذیر می باشد.

در این مقاله 6 نکته برای بهبود مهارت های زبان تجاری ارائه شده است.

1-افزایش دامنه لغت زبان تجاری
بهبود واژگان کلیدی تنها با یادگیری لغات جدید ، زبان تجاری و بکارگیری آن در جملات امکان پذیر می باشد
شما به راحتی می توانید دایره لغات زبان تجاری خود را از طریق نرم افزار آموزشی یا اپلیکیشن موبایل بهبود دهید.
علاوه بر این شما می توانید از موتورهای جستجوگر،جهت جستجو لغات تجاری استفاده نمایید. مهم این است که شما رویکرد کنجکاوگرانه در یادیگری زبان تجاری داشته باشید و معنی هر لغت جدید تجاری را در اینترنت جستجو نمایید.

2-خواندن مطالب تجاری مرتبط با فعالیت
شما می توانید با خواندن مطالب مرتبط با رشته و کسب و کار خود، تعداد لغات زبان تجاری را بطور قابل توجهی افزایش دهید.
خواندن اطلاعات کسب و کار و به روز رسانی این اطلاعات به شما اجازه می دهد با تغییرات محیط کسب وکار از واژگان مرتبط با هر تغییر مطلع شوید.
این دانش می تواند در زمان ارتباط با اشخاص ثالث یا مشتری جهت عقد قرارداد مورد استفاده قرار گیرد.
3-یادگیری زبان تجاری با بازی
شما می توانید زبان تجاری را با بازی ها، یاد بگیرید نظیر استفاده از جدول،پازل و …
این بازی ها به شما اجازه می دهد با فرآیند یادگیری سرگرم کننده و جذاب ، واژگان کسب و کار خود را نیز به سرعت یاد بگیرید.
بازی های زبان تجاری با عناوین Pazell و Crosswords در Google Play موبایل یا اینترنت پیدا می شود.

4-تماشای برنامه های تجاری
یکی از روش های بسیار عالی جهت بهبود مهارت زبان تجاری می باشد زیرا از واژه های کلیدی به طور مستمر در این برنامه های تجاری استفاده می شود این برنامه های تجاری مهمترین منابع با ارزش اطلاعاتی مرتبط با رشته تحصیلی یا کسب و کار شما می باشند.
واژگان تجاری به صورت واقعی در این برنامه های تجاری/ فیلم تجاری استفاده می شود و به علاقه مندان یادگیری زبان تجاری جهت به کارگیری اصطلاحات تجاری در ارتباطات تجاری کمک فراوانی می نماید.
یکی از بهترین برنامه های تجاری، فیلم های سخنرانی اشخاص مهم در زمینه های مختلف می باشد در این زمینه می توانید از طریق Google Play ، اپلیکشین Ted را دانلود نمایید و به صورت رایگان به سخنرانی اساتید برجسته گوش دهید.
تماشا و گوش دادن به این برنامه ها باید با برنامه مشخص(روزانه یا هفتگی) به صورت مستمر به عنوان بخشی از فعالیت های روزانه شما باشد.

5-تمرین زبان تجاری
تاثیر یادگیری اصلاحات جدید تجاری بر مهارت های ارتباطی تنها، زمانی قابل مشاهده خواهدبود که از این اصطلاحات تجاری در ارتباطات روزانه به درستی استفاده شود .
شما باید سعی کنید کلمات و اصطلاحات مرتبط را با همکاران و همکلاسی های خود تمرین کنید تا اعتماد به نفس شما در به کارگیری زبان تجاری افزایش یابد.

6-نگارش تجاری انگلیسی
شما می توانید با نگارش نامه به زبان تجاری و غیر رسمی، مهارت های زبان تجاری خود را بهبود ببخشید.
کارکنان مشغول در یک سازمان باید با ذی نفعان مرتبط با فعالیت خود از طریق مکاتبات در ارتباط باشند نظیر: نامه های درون سازمانی ، نامه های بیرونی، درخواست ها و …
شما با الگوی کلی نگارش مکاتبات تجاری آشنا شوید و در کنار اصلاحات کاربردی صنعت خود، مکاتبات تجاری روان مرتبط با فعالیت های خود را بنویسید و به مخاطب ارسال نمایید.
با رعایت این 6 نکته ، به آسانی می توانید در کمترین زمان ، مهارت های زبان تجاری را بهبود ببخشید.

این مقاله توسط تیم زبان تجاری منتشر شده است.
انتشار مطلب با ذکر تیم زبان تجاری و آدرس سایت www.businesslanguage.ir بلامانع می باشد

دوره زبان تجاری انگلیسی

پاسخ ترک

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید