7 نکته درباره اثربخشی جلسه تجاری انگلیسی

0
2143
اثربخشی جلسه تجاری

ربخشی جلسه تجاری انگلیسی نیاز به انجام مقدماتی دارد برخی از افراد از مدت طولانی جلسات و عدم تمرکز بر روی اهداف جلسه شکایت دارند ،طولانی شدن زمان جلسات، هزینه زیادی ر به سازمان تحمیل می نماید.
در صورتی که شما رئیس جلسه یا شرکت کننده در یک جلسه تجاری 5 تا 20 نفره باشید راه هایی جهت اطمینان از اثربخشی جلسه تجاری بین المللی ارائه شده است.

1-پیگیری دستور جلسه

دستور جلسه تجاری،شامل لیست موضوعات مهمی می باشد که باید در جلسه در خصوص آن بحث و تصمیم گیری شود.
ارسال دستور جلسه قبل از جلسه ، فرصت آمادگی برای جلسه را به اعضای جلسه می دهد در طی برگزاری جلسه بر روی موضوعات دستور جلسه بحث می شود.

اثربخشی جلسه تجاری انگلیسی با طرحریزی جلسه تجاری از قبل از طریق “دستور جلسه” امکان پذیر می باشد.

2-مدیریت زمان جلسات تجاری

جهت شروع به موقع جلسه و مدیریت زمان جلسه تجاری، وجود دستور جلسه بسیار عالی می باشد اما اگر در دستور جلسه زمان بندی مشخص نشده باشد.حاضرین جلسه زمان زیادی را صرف بحث در مورد موضوعات دستور جلسه می کنند.
این درست نیست که زمان زیادی را صرف بحث کنید باید حواس اعضای جلسه به زمان جلسه تجاری باشد.
مردم بسیاری از کشورها(نظیر انگلیس و امریکا) بسیار وقت شناس هستند بدین منظور شما باید به برنامه زمان بندی جلسه متعهد باشید

اثربخشی جلسه تجاری انگلیسی با مدیریت زمان تحقق می یابد.

3-توجه به موانع زبان

هننگامی که از زبان مادری و غیر بومی در گفتگوهای جلسه تجاری استفاده می نمایید هر کس نمی خواهد به همان سطح از درک زبان تجاری برسد واضح صحبت کنید و اطمینان حاصل کنید که اعضای جلسه،احساس راحتی در پرسیدن سوالات دارند شما همچنین باید از اصطلاحات و عبارات عمومی که در جلسات استفاده می شود آگاه باشید و از آنها در جملات خود در برگزاری اثربخش جلسه تجاری بین المللی استفاده نمایید.

اثربخشی جلسه تجاری بین المللی، با تسلط و بکارگیری اصطلاحات جلسه تجاری امکان پذیر می باشد.

4-ارتباط با حاضرین جلسه تجاری 

ارتباط چشمی سخنران با هر یک از اعضای حاضر در جلسه بسیار اهمیت دارد ارتباط چشمی باعث می شود سخنران با حاضرین ارتباط داشته و احتمال گوش دادن مخاطب در جلسه تجاری را افزایش دهد.

5-نگه داشتن محیط مثبت در جلسه تجاری

هیچ کس نمی خواهد در یک جلسه خسته کننده در محیط منفی حضور داشته باشد ،به یاد داشته باشید که شما باید محیط جلسه را مثبت نگه دارید
برخی از مردم خوش صحبت هستند و در طی جلسه تجاری با بیان موضوعات نشاط آور، فضای جلسه را مثبت می کنند، مطمن شوید در جلسات تجاری همچین افرادی حضور دارند.

6-هرگز به کارگیری زبان بدن را فراموش نکنید

روش های ارتباطی زبان بدن، موقعیت قرارگیری شما در میز کنفرانس ، جهت اثربخشی جلسه تجاری بین المللی اهمیت دارد.

7-تشویق به بازخورد و مشارکت

جلسات تجاری به معنای تلاش گروهی جهت دستیابی به اهداف جلسه تجاری می باشد اگر شما رئیس جلسه هستید،نکات مهم و سوالات انتهای جلسه را دریافت نمایید.
افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی می باشد خیلی تمایل دارند که نظرات خود را اعلام نمایند.

این مقاله توسط تیم زبان تجاری منتشر شده است.
انتشار مطلب با ذکر تیم زبان تجاری و آدرس سایت www.businesslanguage.ir بلامانع می باشد

دوره زبان تجاری انگلیسی

پاسخ ترک

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید